Opony rowerowe 29 duro

Motocykliści czy kierowcy różnego typu samochodów całkowicie zdają sobie sprawę z tego, że żeby móc napełniać się swoim pojazdem podczas sezonu (czy to letniego, czy też zimowego), należy go właściwie przygotować. Sporo osób jednak nie stosuje identycznej zasady w stosunku do rowerów, a to znaczny błąd. Rower, podobnie jak inne środki lokomocji, pragnie uwagi własnego właściciela – jeżeli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w trakcie przeróżnych przejażdżek oraz rowerowych wypraw.

opony duro

Chociaż rower to nie samochód ani motor, w następstwie tego lista prac, jakie powinniśmy wykonać w trakcie przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć oraz skonfrontować z naszym rowerem. Oto, o co powinniśmy zatroszczyć się przed rozpoczęciem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką należałoby sprawić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest uszkodzony, nazbyt luźny bądź też nadmiernie naciągnięty – należy go dobrze naciągnąć. Na dodatek należy go nasmarować szczególnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego witalność.
* Opony – prócz stereotypowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odszukamy na oponie), należy uczynić, czy opony w rowerze nie wymagają wymiany. W przypadku pęknięć lub ewentualnie przesadnego zużycia bieżnika – opony trzeba wymienić. Nie pragniemy przecież, aby w czasie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma gigantyczny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, wobec tego należy uczynić poprawność działania hamulców oraz stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką należałoby spowodować luz newralgicznych śrub konstrukcji roweru, a kiedy odnajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Co więcej należałoby uczynić szczegóły oświetlenia – pragniemy przecież być widoczni na drodze.

To podstawowa lista czynności, które należy zrealizować przed pierwszą przejażdżką. Po zimie warto także rower gruntownie umyć i pokryć zabezpieczającymi specyfikami – dzięki temu będzie prawidłowiej chroniony podczas całego sezonu.