Krakow Restaurant

Autentyczna włoska restauracja – klasyczne menu

Włoskie restauracje to w kraju najpopularniejszy typ restauracji. Lubimy włoskie jedzenie gdyż jest pyszne, sycące i ceszy oko. Z całą pewnością najczęściej jemy makarony. Mocniej wrażliwi goście degustują mniej znane dania – canelloni, polentę czy desery włoskie.
Rozglądając się za dobrą włoską restauracją należy przyjrzeć się kilku elementom: jak wiele półproduktów naprawdę pochodzi z Włoch, czy w menu można znaleźć również mniej popularne włoskie potrawy, czy lista win, oferuje typowo włoskie trunki. Włoska kuchnia to bogata wielość smaków i dania z różnych części kraju. Najlepsza włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski nastrój.

Kuchnia włoska jest prosta, ale to wcale nie znaczy, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Wykwintne wino z Włoch

Żadna szanująca się restauracja włoska, która aspiruje do bycia eleganckim punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie powinna zapominać wina. Posiłek we włoskim stylu koniecznie powinien obejmować też aperitiff. Odrobina alkoholu to dla Włocha cos zupełnie naturalnego. Restaurants near Main Market Square Najbardziej popularne wina włoskie to toskańskie bolgheri, lombardyjskie franciacorta oraz marsala z Sycylii. Włoska restauracja – o ile naprawdę ma być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, powinna posiadać szeroki wachlarz win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Chcąc zrozumieć fenomen kuchni włoskiej bez wątpienia warto odwiedzić restaurację, która umie przygotować nie jedynie makaron i pizzę.
Zobacz film